This space is reserved for your comments. Please keep it corteous, the use of offensive language is prohibited.
Thanks in advance for your comments and understanding. You may click here to give us your feedback.Phil commented on October 10, 2007
I found this page by browsing the internet for an albanian cultural Heritage project, because im an Albanian, and im still working on it. I Want to know any imformation on the subject of albanian Dress and dance, and I really do love my culture! Thank you for letting me post here, -Phil
John commented on September 3, 2007
Nice videos.
Justin Pickering commented on August 6, 2007
Hi everyone!

Before yesterday, I didn't even know this kind of dancing existed.
Today, after meeting some very kind, sweet, smart, and funny Albanian girls, my world has grown a little bit bigger and brighter.
The dance of the eagle is especially beautiful.
Thank you for bringing some joy into a lonely and crazy world.

Your new friend,
Justin

P.S. Aida, you're gorgeous! :)
Petrit Alibeaj commented on June 2, 2007
Larg nga vendi bardh floriri(Shqiperia)qaj me lot,
se c'po tretem si qeriri s'duroj dot
o grup i valleve Bashkimi o nur (Drit)
qe shkrit jeten per flamur.Urime per vazhdimin akoma dhe me te angazhuar duke na nderuar dhe perfaqesuar si nje Komunitet qe di ti ruaj vlerat tradicionale te popullit Shqiptar.

Rrofte Kombi Shqiptar i bashkuar me Kosove e Cameri,se pa i bashkuar keto troje s'na del xhani(shpirti)e s'na tret dheu.

Me respket!
Petriti
Fation Gega commented on May 23, 2007
Pershendetje Bashkim .

Uroj te jeni mire si ju dhe familja juaj.Sapo pash sitin tend te internetit mbi grupin qe ke formuar ne Boston.Ishte nje kenaqesi e vecante per mua qe te rishoh perseri pas 10 vjetesh .
Me kenaqesi verejta dhe lexova mbresat mbi grupin tend ,dhe mbi ju.Gjithashtu dhe fotot e koncerteve .

Une jam Fation Gega dhe nese te kujtohem kemi punuar bashke ne ansamblin " CAMERIA" , me te cilin kemi kryer disa turne .Rastesisht hyra ne sitin tend dhe me dha kenaqesi pamja qe me doli perpara . Ishte bukur .

Uroj qe ky grup te vazhdoj me tej aktivitetin ,gjithmon e me mire .

Duke shpresuar ne nje pergjigje nga ana juaj po te le dy adresat e mia .
jonigega@hotmail.com dhe fation74@yahoo.it
Aida Dervishi commented on May 21, 2007
Hello great dancers!
You all have done great job.
A nation that do not keep its tradition
is destined to die, so go on.
Pershendetje.
ullinjte e perlotur te Camerise commented on May 5, 2007
Noli i madh qe u shua ne token ku ne kemi mbritur, diku thote: "Mbaju nëno, mos ki frikë, se ke djemte ne Amerike"
Dhe une mund te them pa frike se nje nga ata djemte e mire te nenes Shqiperi je edhe ti.Je nga ata djem qe vetem i japin asaj pa kerkuar gje si shperblim. Urime dhe pac ngahere force dhe frymezim per ti "kenduar" asaj, te bukures,te pervuajtures, te pergjysmuares, Shqiperise meme.
Afrimi commented on April 29, 2007
Urime dhe shum sukses ne te ardhmen.
OLI commented on April 25, 2007
I just wanted to drop a line and say that I am a HUGE fan of the BASHKIMI Dance Group!!!Great job everyone...Thanks for keeping our culture and traditions alive :)
Nijazi Hasani commented on March 29, 2007
Pershendetje jeni me te miret vetem vazhdoni kshtu
Leave your own comment:
Enter code: